

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 3 A |
| Color | Blue |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 3084
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13536
Ext.Price$0.13536
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13536 | $0.13536 |
| 10 | $0.06768 | $0.67680 |
| 50 | $0.06058 | $3.02900 |
| 100 | $0.05422 | $5.42200 |
| 500 | $0.04766 | $23.83000 |
| 1000 | $0.04190 | $41.90000 |
| 3000 | $0.03945 | $118.35000 |
| 5000 | $0.03714 | $185.70000 |
| 10000 | $0.03499 | $349.90000 |
